Pentru a accesa aceasta sectiune trebuie sa ai cont si sa fii logat!
Hellfest Open Air 2010
18 Iunie 2010
- 20 Iunie 2010
Europe - France, Clisson (Complexe Du Val De Moine)
Pret: 134 Euros
Hellfest official facebook: http://www.facebook.com/hellfest
Hellfest official Twitter: http://twitter.com/hellfestopenair
Hellfest official site: www.hellfest.fr
DAY 1 (18.06)
Mainstage 01
23:35 - 00:50 Fear Factory
21:10 - 22:25 Sepultura
19:00 - 20:00 Infectious Grooves
16:45 - 18:00 Deftones
15:05 - 15:50 KMFDM
13:35 - 14:15 Mass Hysteria
12:15 - 12:45 Evile
11:05 - 11:35 Tamtrum
Mainstage 02
00:55 - 02:00 Biohazard
22:30 - 23:30 Arch Enemy
20:05 - 21:05 Sick Of It All
18:05 - 18:55 Hypocrisy
15:55 - 16:40 Finntroll
14:20 - 15:00 Walls Of Jericho
12:50 - 13:30 Crowbar
11:40 - 12:10 Swallow The Sun
10:30 - 11:00 Gorod
Rock Hard Tent
01:00 - 02:00 Marduk
23:00 - 00:00 Ulver
21:00 - 22:00 Watain
19:00 - 20:00 Loudblast
17:10 - 18:00 Ihsahn
15:05 - 15:50 Kampfar
13:35 - 14:15 Necrophagist
12:15 - 12:45 Urgehal
11:05 - 11:35 Otargos
Terrorizer Tent
00:00 - 01:00 The Devil's Blood
22:00 - 23:00 Godflesh
20:45 - 21:30 The Young Gods
19:30 - 20:15 TBA
18:20 - 19:00 Monkey 3
17:10 - 17:50 Between The Buried And Me
16:00 - 16:40 Secrets Of The Moon
14:50 - 15:30 Ghost Brigade
13:50 - 14:30 Negura Bunget
13:00 - 13:30 Sigh
12:10 - 12:40 Magrudergrind
11:20 - 11:50 Carnifex
10:30 - 11:00 The Faceless
DAY 2 (19.06)
Mainstage 01
23:35 - 00:50 Alice Cooper
20:50 - 22:00 Twisted Sister
18:50 - 19:50 Slash
17:00 - 17:50 Airbourne
15:15 - 16:00 Ratt
13:45 - 14:25 Y&T
12:15 - 12:55 Delain
11:05 - 11:35 Electric Mary
Mainstage 02
01:00 - 02:00 Carcass
22:05 - 23:20 Immortal
19:55 - 20:45 Annihilator
17:55 - 18:45 Nevermore
16:05 - 16:55 Overkill
14:30 - 15:10 Anvil
13:00 - 13:40 Tankard
11:40 - 12:10 Raven
10:30 - 11:00 Dew-Scented
Rock Hard Tent
23:55 - 00:55 Fields Of The Nephilim
22:00 - 23:20 My Dying Bride
20:30 - 21:30 Candlemass
18:50 - 19:50 Dark Funeral
17:00 - 17:50 Atheist
15:15 - 16:00 Asphyx
13:45 - 14:25 Count Raven
12:15 - 12:55 Obscura
11:05 - 11:35 Kalisia
Terrorizer Tent
01:00 - 02:00 Jello Biafra And The Guantanamo School Of Medicine
22:20 - 23:20 Agnostic Front
20:55 - 21:50 7 Seconds
19:40 - 20:25 As I Lay Dying
18:30 - 19:10 Unearth
17:20 - 18:00 Earth Crisis
16:10 - 16:50 Sworn Enemy
15:00 - 15:40 Skarhead
14:00 - 14:40 Discipline
13:00 - 13:40 Born From Pain
12:10 - 12:40 Architects
11:20 - 11:50 Wisdom In Chains
10:30 - 11:00 Knuckledust
DAY 3 (20.06)
Mainstage 01
23:00 - 01:00 Kiss
20:50 - 21:50 Motörhead
18:50 - 19:50 Stone Sour
17:00 - 17:50 Saxon
15:15 - 16:00 U.D.O.
13:45 - 14:25 Primal Fear
12:15 - 12:55 Freak Kitchen
11:05 - 11:35 Vulcain
Mainstage 02
21:55 - 22:55 Slayer
19:55 - 20:45 Exodus
17:55 - 18:45 Devin Townsend
16:05 - 16:55 Behemoth
14:30 - 15:10 Ensiferum
13:00 - 13:40 Eluveitie
11:40 - 12:10 Sabaton
10:30 - 11:00 Blaspheme
Rock Hard Tent
23:30 - 00:30 Bloodbath
20:50 - 21:50 Nile
18:50 - 19:50 Suffocation
17:00 - 17:50 Katatonia
15:15 - 16:00 Dying Fetus
13:45 - 14:25 Decapitated
12:15 - 12:55 Ex Deo
11:05 - 11:35 General Surgery
Terrorizer Tent
23:30 - 00:30 Garcia Plays Kyuss
22:00 - 22:55 The Dillinger Escape Plan
20:45 - 21:30 Doom
19:30 - 20:15 Brant Bjork And The Bros
18:20 - 19:00 Mondo Generator
17:10 - 17:50 Yawning Man
16:00 - 16:40 Rwake
14:50 - 15:30 Weedeater
13:50 - 14:30 Black Cobra
13:00 - 13:30 Saviours
12:10 - 12:40 16
11:20 - 11:50 Solace
10:30 - 11:00 Omega Massif
Dacă vreți să vă înscrieți la newsletterul METALHEAD și să aflați primii ce trupe mari vin în România, dați un click aici: METALHEAD Newsletter
Intra si pe Canalul de Whatsapp METALHEAD si afla prima oara cine canta in Romania!
Ne gasesti si pe Instagram