Free Fest in parcul Constantin Stere din Bucov

de Buvnitz

Free Fest in parcul Constantin Stere din Bucov

Festivalul va avea loc in perioada 28-30 mai 2010, in parcul "Constantin Stere" Bucov. Scopul acestui festival este realizarea, sustinerea si promovarea unui nou concept de activitate in materie de entertainment pe piata prahoveana, stimuland si promovand culturala muzicala in cadrul participantilor,acest eveniment adresandu-se tuturor varstelor.

Se urmareste atragerea intre 8 000 si 10 000 de participanti pe zi, pentru aceasta oferindu-se o gama diversificata de distractie, pornind de la programul sustinut de trupe si artisti, impartiti in 2 scene, continuand cu spectacolul oferit de cascadori profesionisti in sarituri cu motocicleta ce vor activa pe traseul pe care il vom construi in cadrul parcului "Constantin Stere", standurile de caricaturi si portrete, organizate si realizate de elevii Liceului de Arta Ploiesti, si nu in ultimul rand, parada moto, unde mizam pe 1 000 de motociclisti din toate colturile tarii sa ofere cel mai bun show moto de pana acum, in Ploiesti."

Iata programul festivalului:

- vineri, 28 mai:

16:00 - Deschiderea portilor festivalului

Scena Principala
17:00 - 17:45 - Blind Spirits (Bucuresti, hard rock);
18:00 - 18:30 - Vive La Noiz (Bistrita/Cluj Napoca, alternative/indie);
18:45 - 19:30 - C.O.D. (Targoviste, hard-rock - concert tribute to AC/DC);
19:45 - 20:45 - Z.O.B. (Bucuresti, punk rock);
21:00 - 22:30 - Trooper (Bucuresti, hard-rock);
22.45 - 24:15 - Omul Cu Sobolani (Bucuresti, alternative).

Scena Secundara
00:00 - 01:30 - Stics (dnb);
01:30 - 04:00 - Rizah (dub-reggae-dnb);
04:00 - 05:30 - New Medicine (dubstep-dnb);
05:30 - 07:00 - Costin G.

- sambata, 29 mai:

11:00 Plecare Moto din Bucov spre Ploiesti
12:00 Inceperea paradei in Ploiesti
12:30 Defilare Bulevard
14:00 Revenire parc
14:00-15:00 Concurs Moto

Scena Principala
15:00 - 15:30 - Lefters (Bucuresti, alternative);
15:45 - 16:30 - Fusion Core (Brasov, alternative-progressive-indie);
16:40 - 17:15 - White Ash (Bucuresti, alternativ-funk-hard-rock);
17:30 - 18:30 - TzeTze & Vali Racila (Sighisoara, blues);
18:45 - 20:00 - El Negro (Bucuresti, reggae);
20:15 - 21:45 - E.M.I.L. (Bucuresti, pop punk);
22:00 - 24:00 - Vita de Vie (Bucuresti, alternative).

Scena Secundara
00:00 - 01:00 - DJ Cata (minimal-tech);
01:00 - 02:00 - Vladimir (techno);
02:00 - 04:00 - Gojira (breakbeat-techno);
04:00 - 05:30 - DJ Narcisa (minimal-tech);
05:30 - 07:00 - Spliff Agent (dubstep).

- duminica, 30 mai:

12:00 - 14:00 Concurs Caricaturi

Scena Principala
17:15 - 17:45 - Negativ (Busteni, metal);
18:00 - 18:30 - Addendum (Bucuresti, metal);
18:45 - 19:45 - Tapinarii (Bucuresti, folk);
20:00 - 21:15 - L’Orchestre de Roche (Bucuresti, electro-funk-progressive);
21:30 - 23:00 - Coma (Bucuresti, alternativ).

Scena Secundara
23:00 - 03:00 - Goa si Psy.




Dacă vreți să vă înscrieți la newsletterul METALHEAD și să aflați primii ce trupe mari vin în România, dați un click aici: METALHEAD Newsletter


Ne gasesti si pe Instagram


Concerte recomandate: