WACKEN a facut publica ordinea provizorie in care se va canta in cele patru zile de festival, insa este destul de sigur ca vor mai aparea modificari in program.
Miercuri / 01.08.2012
W.E.T. Stage - ora 10:00
METAL-BATTLE
METAL-BATTLE
METAL-BATTLE
METAL-BATTLE
METAL-BATTLE
METAL-BATTLE
METAL-BATTLE
METAL-BATTLE
METAL-BATTLE
METAL-BATTLE
METAL-BATTLE
METAL-BATTLE
METAL-BATTLE
METAL-BATTLE
MAMBO KURT
Headbanger Stage - ora 10:00
TBA
DANKO JONES (SPOKEN WORD)
METAL-BATTLE
WRESTLING
METAL-BATTLE
METAL-BATTLE
METAL BATTLE WINNER 2011
METAL-BATTLE
METAL-BATTLE
METAL-BATTLE
METAL-BATTLE
METAL-BATTLE
METAL-BATTLE
WINNER SOCCER AWARD
METAL KARAOKE
Beer Garden Stage - ora 10:00
TBA
MAMBO KURT
W:O:A FIREFIGHTERS
TBA
Wackinger Stage - ora 09:00
TBA
RUSSKAJA
SAOR PATROL
VOGELFREY
TBA
Movie-Field - ora 20:00
TBA
TBA
TBA
Wackinger Village
ROLE-PLAYERS COMBATS & BATTLE
BRUCHENBALL TOURNAMENT
VIKINGS WEAPONRY & BATTLE
KNIGHT TALES & COMBATS
HIGHLANDGAMES
FIRE SHOW
Swimming Pool/Camping/Main Street
BLAAS OF GLORY
Joi / 02.08.2012
Black Stage - ora 15:00
SKYLINE (+ SPECIAL GUESTS)
TBA
SAXON
True Metal Stage - ora 15:00
TBA
U.D.O & SPECIAL GUESTS
VOLBEAT
Wackinger Stage - ora 09:00
TBA
SAOR PATROL
VOGELFREY
TBA
TBA
W.E.T. Stage - ora 10:00
METAL-BATTLE
METAL-BATTLE
METAL-BATTLE
METAL-BATTLE
METAL-BATTLE
METAL-BATTLE
METAL MASTERS WINNER 2012
CHTONIC
UNEARTH
MONO INC
Wackinger Village
ROLE-PLAYERS COMBATS & BATTLE
BRUCHENBALL TOURNAMENT
VIKINGS WEAPONRY & BATTLE
KNIGHT TALES & COMBATS
HIGHLANDGAMES
FIRE SHOW
Headbanger Stage - ora 10:00
RUSSKAJA
DANKO JONES (SPOKEN WORD)
DEAD BY APRIL
WÖLLI
TBA
WRESTLING
AMARANTHE
TBA
TBA
CIRCLE II CIRCLE
METAL-KARAOKE
Beer Garden Stage - ora 07:00
TBA
MAMBO KURT
TBA
W:O:A FIREFIGHTERS
TBA
Movie-Field - ora 00:00
TBA
Vineri / 03.08.2012
Black Stage - ora 10:00
SACRED REICH
SANCTUARY
ENDSTILLE
OPETH
DIMMU BORGIR & ORCHESTRA
IN EXTREMO
True Metal Stage - ora 10:00
OVERKILL
KAMELOR
THE BOSS HOSS
HAMMERFALL
IN FLAMES
D:A:D
Party Stage - ora 10:00
TBA
OOMPH!
BROILERS
CORONER
TBA
TBA
W.E.T. Stage - ora 10:00
TBA
WARBRINGER
CRIMES OF PASSION
DARKEST HOUR
GRAVEYARD
DECAPITATED
DODHEIMSGARD
FORBIDDEN
WE BUTTER THE BREAD WITH BUTTER
GEHENNA
INSOMNIUM
Wackinger Stage - ora 09:00
TBA
SAOR PATROL
VOGELFREY
TBA
TBA
Headbanger Stage - ora 10:00
EISENHERZ
HENRY ROLLINS (SPOKEN WORD)
THE BLACK DAHLIA MURDER
TBA
RED FANG
DIRTY ROTTEN IMBECILES
TBA
WRESTLING
AURA NOIR
GHOST BRIGADE
RUSSKAJA
Wackinger Village
ROLE-PLAYERS COMBATS & BATTLE
BRUCHENBALL TOURNAMENT
VIKINGS WEAPONRY & BATTLE
KNIGHT TALES & COMBATS
HIGHLANDGAMES
FIRE SHOW
Beer Garden Stage - 07:00
TBA
TBA
MAMBO KURT
TBA
Swimming Pool/Camping/Main Street
BLAAS OF GLORY
Sambata / 04.08.2012
Black Stage - 11:00
DELAIN
NAPALM DEATH
SIX FEET UNDER
CRADLE OF FILTH
AMON AMARTH
MINISTRY
True Metal Stage - ora 11:00
GAMMA RAY
AXEL RUDI PELL
TESTAMENT
THE SCORPIONS
MACHINE HEAD
PROMOTERS FAREWELL & THANKS
SURPRISE ACT
OUTRO
Party Stage - ora 11:00
SUICIDE SILENCE
PARADISE LOST
SICK OF IT ALL
DARK FUNERAL
SCHANDMAUL
WATAIN
W.E.T. Stage - ora 10:00
AGRO
MANTICORA
MANIMALS
TBA
ELECTRIC WIZARD
MEGAHERZ
MOONSPELL
NASUM
WARRIOR SOUL
TBA
RIOTGOD
LENINGRAD COWBOYS
Wackinger Stage - ora 09:00
TBA
TBA
VOGELFREY
TBA
TBA
Headbanger Stage - ora 10:00
ESCHENBACH
HENRY ROLLINS (SPOKEN WORD)
WRESTLING
MASSACRE
KYLESA
TBA
WRESTLING
SYLOSIS
DJERV
TBA
WINTERFYLLETH
Wackinger Village
ROLE-PLAYERS COMBATS & BATTLE
BRUCHENBALL TOURNAMENT
VIKINGS WEAPONRY & BATTLE
KNIGHT TALES & COMBATS
HIGHLANDGAMES
FIRE SHOW
Beer Garden Stage - ora 07:00
W:O:A FIREFIGHTERS
BUGGIRL
BLAAS OF GLORY
MAMBO KURT
TBA
Swimming Pool/Camping/Main Street
BLAAS OF GLORY
Dacă vreți să vă înscrieți la newsletterul METALHEAD și să aflați primii ce trupe mari vin în România, dați un click aici: METALHEAD Newsletter
Intra si pe Canalul de Whatsapp METALHEAD si afla prima oara cine canta in Romania!
Ne gasesti si pe Instagram