Concert tribut Freddie Mercury
26 Noiembrie 2009
Bucuresti - Hard Rock Cafe
Pret: 30 - 35 lei
Joi, 26 noiembrie, incepand cu ora 21:00, Hard Rock Cafe Bucuresti va gazdui un concert tribut dedicat celebrului si regretatului solist al trupei Queen, in interpretarea lui Dan Helgiug si a Spitalului de Urgenta, Mandinga, Cortez, Trooper, Julie si a Corului Acapella, acompaniati de spectacolul de animatie cu focul oferit de trupa Crispus.
Evenimentul va avea loc la doua zile de la comemorarea a 18 ani de la moartea artistului ( 24 noiembrie 1991) si cu numai cateva zile inainte de 1 Decembrie, Ziua Mondiala Anti HIV – SIDA, aceasta fiind maladia care l-a rapus pe indragitul solist. In memoria lui Freddie Mercury, la un an de la disparitia sa, a fost infiintata fundatia The Mercury Phoenix Trust, una dintre cele mai active organizatii non-profit in lupta impotriva HIV/SIDA.
Concertul de joi seara din Hard Rock Cafe se va alatura initiativelor de combatere a virusului HIV, incasarile provenite din vanzarea biletelor fiind donate catre cinci tineri seropozitivi din tara.
Biletele pentru eveniment pot fi achizitionate online pe www.eventim.ro, in magazinele Germanos si Vodafone, librariile Carturesti, Sala Palatului si in Hard Rock Cafe, la pretul de 30 lei. In seara concertului, acestea se vor putea cumpara direct de la Hard Rock Cafe, la pretul de 35 lei.
Dacă vreți să vă înscrieți la newsletterul METALHEAD și să aflați primii ce trupe mari vin în România, dați un click aici: METALHEAD Newsletter
Intra si pe Canalul de Whatsapp METALHEAD si afla prima oara cine canta in Romania!
Ne gasesti si pe Instagram